הנחיות לאחר ניתוח חניכיים:

57-b

מטרת הניתוח שעברת היום היא טיפול בתוצאות מחלת החניכיים, יצירת תנאים המאפשרים מניעת המחלה בעתיד וביצוע טיפול שיקומי תקין (כתרים,גשרים, וכו') במידת הצורך. סיכויי הצלחת הטיפול לטווח ארוך שונים מאדם לאדם, אך אצל כולם מותנים הם בביצוע קפדני ומתמיד של הוראות הגיינת הפה.

ב-24 השעות שלאחר הניתוח:

x לא לאכול מזון חם או קשה לעיסה.

x לא לשתות משקאות חמים.

x לא לשטוף את הפה ולא לירוק.

x לא לצחצח שיניים.

x לא לעשן.

ביום הניתוח יש להימנע ממזון קשה וחם אך אין לוותר על הארוחות. בימים הבאים ניתן לאכול כרגיל ויש להימנע מללעוס באזור המנותח.

כאבים עלולים להופיע לאחר שתפוג השפעת ההרדמה המקומית. מומלץ לקחת כדור נגד כאבים מיד בתום הניתוח ולהמשיך לקחת אח"כ לפי הצורך.
במידה וניתנה לך אנטיביוטיקה יש לקחתה עד גמר כל המנה ולא להפסיק באמצע.

נפיחות לאחר הניתוח הנה תופעת לוואי שכיחה. ניתן לצמצם אותה ע"י שימוש בתחבושות קרות (קרח בתוך שקית ניילון או קרחום). יש להניח את התחבושת על הלחי באזור הניתוח למשך 5 דקות ולהסירה ל-5 דקות, לסירוגין בשעה – שעתיים שלאחר הניתוח.
במקרה ומתפתחת נפיחות ניתן לזרז את קצב היעלמותה ע"י תחבושות חמות על הפנים 3-4 פעמים ביום, מ-48 שעות לאחר הניתוח.

שעות מספר לאחר הניתוח יתכן דימום קל. אם הדימום מתגבר יש לקחת ספוגית גזה, לקפלה ולהניחה באזור הניתוח משני ציידי השיניים ולהדק בלחץ במשך 20 דקות. כאמור, אין לשטוף את הפה כדי להפסיק את הדימום. אם הדימום אינו נפסק יש להתקשר לרופא.

24 שעות לאחר הניתוח יש לשטוף את הפה בנוזלי חיטוי (CORSODY או TARODENT) פעמיים ביום, למשך דקה בכל פעם, עד ליום הוצאת התפרים. יחד עם זאת אין להפסיק לצחצח את השיניים בימים שלאחר הניתוח, חוץ מאשר באזור המנותח.

לעיתים מונחת חבישה כירורגית באתר המטופל. התחבושת נועדה להגן על הפצע. התחבושת עלולה ליפול ובמקרה כזה אין צורך להחזירה.

כשבוע לאחר הניתוח תוסר התחבושת ויוצאו התפרים.

באם מתעוררות שאלות נוספות נא להתקשר למרפאה: 04-8584187