הנחיות לאחר ניתוח להרמת רצפת הסינוס:

57-bמטרת הניתוח היא הרמת רצפת חלל הסינוס המקסילרי והשתלת עצם לצורך יצירת רכס גרמי המתאים להתקנת שתלים דנטליים. סיכויי הצלחת הטיפול לטווח ארוך שונים מאדם לאדם, אך אצל כולם מותנים הם בביצוע קפדני ומתמיד של הוראות הרופא.

ב-24 השעות שלאחר הניתוח:

x לא לאכול מזון חם או קשה לעיסה.

x לא לשתות משקאות חמים.

x לא לשטוף את הפה ולא לירוק.

x לא לצחצח שיניים.

x לא לעשן. העישון מפחית מאוד את סיכויי ההצלחה של הטיפול, ויש להימנע ממנו לתקופה ממשוכת ככל האפשר.

x אסור לקנח את האף ב-72 שעות לאחר הניתוח. כמו כן אסור להתכופף לפנים או לישון בשכיבה מלאה. ביום הניתוח יש להימנע ממזון קשה וחם, אך אין לוותר על הארוחות. בימים הבאים ניתן לאכול כרגיל ויש להימנע מללעוס באזור המנותח .

אם יש בפיך תותבת יש להימנע מלהניחה על אזור הניתוח למשך 10 ימים לפחות.

במידה וניתנה לך אנטיביוטיקה יש לקחתה עד גמר כל המנה ולא להפסיק באמצע. כמו כן יש להשתמש בטיפות אף (3-4 טיפות, 3 פעמים ביום, 5-3 ימים) בצד המנותח.

נפיחות ניכרת של צד הפנים בו בוצע הניתוח עם שטפי דם (כתמים צהובים/כחולים) על הלחי הנה תופעת לוואי שכיחה. ניתן לצמצם אותה ע"י שימוש בתחבושות קרות (קרח בתוך שקית ניילון או קרחום). יש להניח את התחבושת על הלחי באזור הניתוח למשך 5 דקות ולהסירה ל-5 דקות, לסירוגין בשעה – שעתיים שלאחר הניתוח. במקרה ומתפתחת נפיחות ניתן לזרז את קצב היעלמותה ע"י תחבושות חמות על הפנים 3-4 פעמים ביום, מ-48 שעות לאחר הניתוח.

כאבים עלולים להופיע לאחר שתפוג השפעת ההרדמה המקומית. מומלץ לקחת כדור נגד כאבים מיד בתום הניתוח ולהמשיך לקחת אח"כ לפי הצורך.

שעות מספר לאחר הניתוח יתכן דימום קל. אם הדימום מתגבר יש לקחת ספוגית גזה, לקפלה ולהניחה באזור הניתוח משני צידי השיניים ולהדק בלחץ במשך 20 דקות. כאמור, אין לשטוף את הפה כדי להפסיק את הדימום. אם הדימום אינו נפסק יש להתקשר לרופא.
בנוסף, ייתכן מעט דימום מהאף. במקרה זה אין לקנח את האף, אלא להניח ספוגית של צמר גפן בנחיר עד הפסקת הדימום.

24 שעות לאחר הניתוח יש לשטוף את הפה בנוזלי חיטוי (CORSODY או TARODENT) פעמיים ביום, למשך דקה בכל פעם, עד ליום הוצאת התפרים. יחד עם זאת אין להפסיק לצחצח את השיניים בימים שלאחר הניתוח, חוץ מאשר באזור המנותח.

כשבוע-עשרה ימים לאחר הניתוח יוצאו התפרים.

באם מתעוררות שאלות נוספות נא להתקשר למרפאה: 04-8584187